Denní eventy

Z Epesní Wikipedia
Přejít na: navigace, hledání
 • Tvrdě jsme dřeli na tom, abychom vám každý den přinášeli nové možnosti, jak se zabavit. Nyní máte možnost se každý den účastnit opravdových frakčních válek a dalších údálostí, ve kterých můžete získat zajímavé výhody, či předměty pro vás, či vaši frakci.

Frakční event pevnosti

 • Ve světě chiméra se nacházejí tři pevnosti Tábor, Ledohrad a Věž Kaytaru. Tyto pevnosti se pro vás nyní stanou extrémně důležitými a věřte, že to bude opravdová výzva je dobývat i bránit!  Za držení věží získáváte kromě buffů, zvýšení příjmu XP bodů a pravidelné peněžní odměny, ale také speciální frakční body! Díky pevnostem se budete moci získat titul frakce dne, týdne či měsíce, ale také se budete moci účastnit tzv. fragmentu, kde frakce bude moct bojovat o možnost se dostat na event Vládce světa.
 • Každou pevnost jsme se také snažili připravit tak, aby přinášela trochu rozdílnou hratelnost. Např. V pevnosti Kaytaru, se často vyplatí používat taktiku shazování, narozdíl od tábora, který zase přináší spíše otevřený boj na volnějším prostranství. Velikou výzvou pro vás ovšem bude Ledohrad, který je velice dobře opevněn a proniknout na nádvoří hradu nebude snadné!
 • Frakce může ovládnout najednou všechny tři pevnosti, ale udržet je, nebude vůbec snadné!
 • Nezapomeňte, že také můžete požívat příkaz /outpost, který vás 1x za 5 minut teleportuje k samotné pevnosti, dle vaše výběru!
 • Bojovat o pevnosti můžete každý den od 16:00 do 16:50 a poté od 18:00 do 19:00
 • Celý tento systém je postavený tak, aby razantním způsobem oživil frakční boje a znevýhodnil odpojování se z boje, nebo skrývání ve frakčních homech. Od nynějška se vyplatí bojovat a vstupovat do zón dobýváných pevností! Takže si užijete hromadu válčení každý den!
 • jak již bylo řečeno, za dobývání pevností se získávají tzv. frakční body, které vás poté mohou umístit na frakci dne, týdne či měsíce.


 • Frakce dne
 • - Vyhodnocení každý den v 19:00

  Odměna: žádná

 • Frakce týdne
 • - Vyhodnocení každou neděli ve 20:05

  Odměna: 50 000 $

 • Frakce měsíce
 • - Vyhodnocení o půlnoci posledního dne v měsíci

  Odměna: 100 000$

 • Frakce roku
 • - Vyhodnocení o půlnoci posledního dne v roce


  • Frakce roku je pouze pro přehled!

  Vládcovský frakční event

  Tento systém je pro náš server téměř legendou a s drobnou úpravou nemůže chybět ani na Epesu 3. Opět se můžete těšit na tento event, který probíhá každý den v 17:00. Byl však drobně pozměněn. Podmínkou vstupu na turnaj je držení jedné z Chimérských pevností. Každý den se v 16:50 zmrazí dobývání pevnostía frakce, které v onom okamžiku budou držet pevnost budou moci na tento event vstoupit.

  Válečníci, držící pevnosti, kteří chtějí vstoupit na tento event musí být v 17:00 připraveni před branou s modrým kobercem na nádvoří hradu vládce v Aragonu (Nejlepší cesta jak se zde dostat je přes /warp hrad). Odkud budou teleportování do legendární arény, ve které se koná samotný frakční event. Protože na tomto místě panuje "všichni proti všem" doporučujeme abyste se svými frakčními spoluhráči vstoupili do party /party.

  Minutu po teleportaci, se spustí PVP a jen ti nejsilnější přežijí.

  Přeživší válečníci budou v 17:10 teleportování do druhé části eventu, kde nejrychlejší a nejšikovnější z nich získá pečeť vládce a frakční body pro svou frakci!

  Po skončení vládcovského frakčního eventu dojde k hodinové přestávce mezi dobýváním pevností. Dobývat pevnost je možné až od 18:00!

  Turnaj vládce světa

  Turnaj vládce světa, největší turnaj, který rozhodne o tom, kdo usedne na trůn vládce světa. Vládce světa je nejvyšší dosažitelný titul, který na našem serveru můžete získat. Každý vládce se zapíše do historie serveru a získá vlastní prostory v hradu vládce v Aragonu. Kromě toho, že bude vládnout světu získá spoustu nových schopností, od vybírání daní po speciální buffy a samotnou korunu Epesu.

  Podmínky:

  • Vládcem světa se může stát válečník, který byl vyslán svou frakci, která má přes 50 bodů území/poweru a nasbírala za měsíc minimálně 3 pečeti vládce.
  • Turnaj probíhá vždy poslední pátek v měsíci a hráči se zde utkají v duelech mezi sebou, kde se jeden z účastníků stane vládcem.
  • Brzy také přijde speciální update, ve kterém bude moci vládce světa rozvíjet své schopnosti a získat tak extrémně vzácné předměty a schopnosti.

  Event rybárna

  Říční rybářský event

  Každý den se v 17:15 koná říční rybářský event na /warp rybarna. Event spočívá v tom, že si každý u účastníků přinese svůj prut a snaží se za 10 minut vylovit co nejvíce ryb určitého druhu. Na konci soutěže vyhrává ten rybář, kterému se podařilo nachytat nejvíce ryb. Výhrou získává i bod do žebříčku rybáře týdne.

  Mořský rybářský event

  Každý den se v 17:30 koná mořský rybářský event na /warp more. Zúčastnit se může každý rybář, který dosáhl levelu rybářství 60+ (svůj level rybaření zjistíš /rybar). Místo klasických ryb zde budete lovit úhoře, piraně, želvy a žraloky. Vaším úkole bude nejen rybu chytit, ale i naporcovat. Za výlov i naporcování dostáváte po jednom bodu. Hráč s nejvíce body získává odměnu i bod do žebříčku mořského rybáře týdne.

  Skupinový dungeon

  • Každý den se v časech 15:00, 17:00 a 20:00 objeví Strážce Ethan v podvodním chrámu boha Seidona na Ostrově Sirén.
  • Tento nyní mořský tvor chrání vchod do komplexu zatopených jeskyní, aby tvorové, kteří se tam ukrývají neunikli ven.
  • Každý den se v časech 15:00 a 20:00 objeví Strážce Arigholu kousek od dungeonu Elgrim v Chiméře.
  • Komu se podaří dát poslední ránu strážci, získá možnost vstoupit do skupinového dungeonu spolu s až deseti lidmi.
  • Uvnitř na vás čekají nelehcí bossové.
  • Pokud projdete až na konec, čeká na vás zasloužená odměna.
  • Vůdce skupiny dostane klíč od pokladu, kterým se dá otevřít bájný poklad.

  Denní questy

  Na spawnu v Aragonu pokud sejdete schody, po levé straně najdete NPC, které vám může dát Denní questy a Týdenní questy. Tyto questy se rozdělují podle vašeho RPG levelu. Většinou jsou podobné, např zahlasuj 15x, nebo zabij 50x Netherska zombie. Po splnění denního/týdenního questu získáváte body, za které si poté můžete vybrat odměnu.

  Klanové války

  Každý pátek (výjma posledního pátku v měsíci) v 18:00 do 19:00 probíhají klanové války mezi klanem Gorlands a Rebels. Na tyto války se můžete připojit příkazem /klan war join. Klany mezi sebou bojují a body, které získavají zabíjením hráčů, zabíjením bossů, nebo zničením nepřítelské sochy. Bossov ése spawnují v časech 18:10, 18:30, 18:50. Klanové války mají 2 mody: Na zabíjení a na sošky. Mod na zabíjení (jak už z názvu vyplývá) je hlavně o zabitých hráčů nepřátelského klanu. Mod sošek o zabitých soškách nepřítelského klanu. Po uričitých intervalech se v homech klanů objeví soška, kterou musí ubránit vůči nepřátelům. Za zničenou sošku klan dostává 1000 bodů, samozřejmě se sošky nespawnují do nekonečna, poté je to opět o počtu zabitých nepřátel. Pokud klan prohrává o 2000 bodů, zapnou se prohrávajícímu klanu buffy, které mají pomoct dorovnat skóre. Vítězný klan získává srdce navíc. Nejlepší bojovník klanu získává taky speciální odměnu, které se liší podle jeho ranku, více se můžete dozvědět zde: https://www.epesuj.cz/velky-klanovy-update-areny/

  WorldBoss

  Každý den v 19:30 se spawnují World Bossové, extrémne silní mobové s různymi schopnostmi a s šancí na nejlepší dropy na serveru! Na serveru se momentálne nachádzí 9 World Bossů a to: Vudce orku GOR, Velitel Démonů, Pavouci kralovna, Sedohrbet, Ignis (WorldBoss), Erleght (WorldBoss), Nekromanticky carodej (WorldBoss), Kralovna Amarante (WorldBoss), Vudce guildy vrahu (WorldBoss) a Articus. Každý je různé obtížnosti a od různého RPG levlu, obykle je ale třeba víc lidí na zabití Worldbosse, neboli vaši frakci.